OBIEKTYWY NIKON

NIKON NIKKOR 10-24 MM F/3.5-4.5 G ED - Cyfrowe.pl

Przejdź do sklepu www.cyfrowe.pl

i dokonaj zakupu NIKON NIKKOR 10-24 MM F/3.5-4.5 G ED - Cyfrowe.pl.


Odbiór w sklepach:
Gdańsk, Warszawa, Będzin k. Katowic
Dodaj opinię o Nikon Nikkor 10-24 mm f/3.5-4.5 G ED

Cechy:
- Ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy typu G o ogniskowych 10-24 mm, odpowiadających zakresowi 15-36 mm dla matrycy APS-C
- Elementy szklane typu ED (Extra low Dispersion — ultraniska dyspersja) minimalizują aberrację chromatyczną, zapewniając wyższą rozdzielczość i doskonały kontrast
- Opracowany przez Nikona silnik SWM zapewnia szybkie, wyjątkowo ciche, a przy tym niezwykle dokładne działanie autofokusa
- Lekka konstrukcja komfortowo dopasowana do kompaktowych korpusów lustrzanek cyfrowych, takich jak D5000, D90, D300, D700
- Format DX


Opis:

Obiektyw szerokokątny przeznaczony do lustrzanek z matrycą APS-C. Szeroki kąt widzenia doskonale sprawdzi się w ciasnych pomieszczeniach, przy fotografii pejzażowej czy architektury.

Ultraszerokokątny obiektyw z zoomem 2,4x i polem widzenia od 109 do 61stopni (odpowiednik ogniskowej w formacie 35 mm: 15-36 mm). Wysokiej jakości system optyczny zaprojektowano z myślą o lustrzankach cyfrowych w formacie DX i wyposażono w trzy soczewki asferyczne oraz dwa elementy ze szkła ED (o ultraniskiej dyspersji), aby zapewnić obraz o wyjątkowej rozdzielczości, dużym kontraście i minimalnych zniekształceniach. Obiektyw ten doskonale nadaje się do wykonywania zdjęć krajobrazowych, fotografii z uwypukloną perspektywą oraz do uwieczniania ciasnych wnętrz. Zastosowano w nim opracowany przez firmę Nikon silnik SWM (Silent Wave Motor), który zapewnia płynne i ciche działanie autofokusa w przypadku wszystkich aparatów marki Nikon w formacie DX.

Po podłączeniu do aparatu z matryca APS-C kąt widzenia odpowiada ogniskowej 15-36mm. Dzieje się tak dlatego, że matryca w aparatach cyfrowych jest mniejsza od klatki filmu 35 mm dla której podawana jest ogniskowa na obiektywach.


Niezwykle szeroki kąt obrazowy umożliwia rejestrowanie rozległych ujęć panoramicznych i zdjęć z uwypukloną perspektywą.

Wyjątkowy poziom jakości systemu optycznego predestynuje ten obiektyw do użycia z matrycami stosowanymi w cyfrowych lustrzankach firmy Nikon w formacie DX.

Elementy ze szkła ED (o ultraniskiej dyspersji) i soczewki asferyczne zapewniają wysoką rozdzielczość obrazu i znakomity kontrast.

Silnik SWM (Silent Wave Motor) zapewnia szybkie i ciche działanie autofokusa.

Dzięki wewnętrznemu ogniskowaniu długość tubusa jest stała, a przedni element obiektywu nie obraca się, co umożliwia montowanie na obiektywie kołowych filtrów polaryzacyjnych i akcesoriów do lamp błyskowych.

W zestawie z obiektywem znajdują się: zatrzaskiwana pokrywka przednia, pokrywka tylna, osłona z mocowaniem bagnetowym i futerał.